2015 Ligurské Alpy na motorce

Jako každý rok. Týden pánská jízda na motorce. Dlouho se chystám do západních Alp. Chci to stihnout, než je nějakej potrhlej zeměmilovač nechá pro veřejnost uzavřít. Naše malá je ještě malá, a já chci propátrat, jestli to dáme za pár týdnů autem i s ní a všemi těmi plenkami, kočárkem, odrážedlem a pacholíčky. Tím nemyslím naše kluky, její starší bratříčky, ale ten tvarohový mls. Kdysi jsem se na táboře vsadil o skotskou, že jich sním 30 do 1 hodiny. Při 23 a půltém pacholíčku moje tělo spustilo automatický záchranný a obranný systém a vyplo funkci polykání. Nedal jsem to…ale třeba to někoho z Vás bude inspirovat.

Alpy jsou nádherné. Až se mi skoro nechce věřit, že tak krásné cesty jsou v západní Evropě legálně přístupné. Jedeme sice trochu brzy, některé cesty jsou ještě zavřené, některé utržené a pár horských masivů se nám kvůli sněhu nepodařilo překonat, ale snad to bude za těch pár týdnů už přístupnější.

Občas v horách padáme. Natáčel jsem zrovna kamaráda při přejezdu přes sněhovou závěj a samozřejmě že ztroskotal. Motorka mu upadla skoro hlavou dolů ze stráně a jeho výstup z ní byl vlastně taky dost komickej…mě v zápalu boje o zajímavé záběry nenapadlo nic jiného, než se ho zeptat, zda chce pomoct, nebo mám dál natáčet jeho boj o navrácení moto na kola. Mám pocit, že vždycky když někdo něco takového natáčí a stane se podobná situace, každý hned běží zachraňovat a z videa nic není, bo vidíte jen zem a nebe, jak natáčející běží poskytnout svou pomoc. A mě prostě nějak přišlo líto, tyto záběry nemít

Večery jsme trávili na krásných místech v přírodě, v horách u pevností, v údolí u řek, kde běhaly desítky svišťů, a horských sedlech na březích jezer. Ale nějak mám pocit, že na mě kluci trochu tlačí s alespoň občasným přespáním v kempu s teplou sprchou…Mám dojem, že se v jejich narážkách častěji objevují slova jako Yetty, lesní muž a magor….budu si muset dát větší pozor …..

FOTOGALERIE

Napsat komentář